استانبول ترکیه بار دیگر ناآرام شد

استانبول ترکیه بار دیگر ناآرام شد

 

میدان تقسیم استانبول ترکیه پنجشنبه شب بار دیگر شاهد ناآرامی و در گیری بین معترضان ضد دولتی با پلیس و نیروهای امنیتی بود . گروهی از معترضان ضد دولتی با تجمع در میدان تقسیم استانبول با سردادن شعارهایی علیه دولت آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از رسانه های محلی ترکیه  ، پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه در پی تجمع معترضان برای متفرق کردن آنان از گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی استفاده کرد .

میدان تقسیم استانبول ترکیه بار دیگر ناآرام شد
در شب ها و روزهای گذشته شماری از معترضان در گرامیداشت کشته شدگان ناآرامی های اخیر در ترکیه قصد تجمع در این میدان را داشتند که پلیس با استفاده از زور آنان را متفرق کرد .

میدان تقسیم استانبول ترکیه بار دیگر ناآرام شد
ناآرامی ها در ترکیه در تابستان گذشته با اعتراض به تصمیم دولت اردوغان برای تخریب یک پارک در میدان تقسیم شهر استانبول با هدف ساخت مرکزی تجاری شروع شد .

تظاهرات معترضان بعد از مداخله نیروهای امنیتی و پلیس ترکیه و استفاده از گازهای فلفل و اشک آور و ماشین های آب پاش به درگیری های خونین بین دو طرف منجر و دامنه ناآرامی ها به سراسر ترکیه کشیده شد .
 

بی اعتنایی نخست وزیر ترکیه به مطالبات معترضان - لغو نکردن سفرش به شمال آفریقا- عذرخواهی نکردن از مردم - تشدید اقدامات نیروهای پلیس و امنیتی و اظهارات تهدیدگونه اردوغان نه تنها آبی بر شعله های آتش خشم معترضان نریخت بلکه همچون پاشیدن بنزینی شعله های این آتش را شعله ورترکرد .
 

مردم ترکیه در کنار اعتراض به برخی سیاست های داخلی دولت اردوغان از مداخله آنکارا در امور داخلی سوریه و حمایت از تروریست های مسلح ضد نظام و مردم سوریه راضی نیستند .
در این ناآرامی ها شش نفر کشته و هزاران نفر زخمی شده اند .

/ 0 نظر / 18 بازدید