وزیر کابینه رژیم صهیونیستی به ترکیه سفر کرد

برای نخستین بار از سال ۲۰۱۰: وزیر کابینه رژیم صهیونیستی به ترکیه سفر کرد

 

مقام رسمی رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود از سفر یک وزیر کابینه بنیامین نتانیاهو به استانبول برای نخستین بار از سال ۲۰۱۰ میلادی خبر داد.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از رویترز؛ سفر "امیر پرتز" وزیر امور محیط زیست رژیم صهیونیستی به شهر استانبول ترکیه در شرایطی است که پس از حمله سال 2010 میلادی رژیم صهیونیستی به کشتی حامل کمک های انسان دوستانه به نوار غزه هیچ مقامی از این رژیم به ترکیه سفر نکرده بود.

امیرپرتز وزیر امور محیط زیست اسرائیل به ترکیه سفر کرد


بر اساس این گزارش وزیر امور محیط زیست ترکیه برای شرکت در نشست 4 روزه سازمان ملل برای بررسی مسائل زیست محیطی در استانبول به ترکیه سفر کرده است.این مقام آگاه گفت، وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی عالی ترین مقام این رژیم است که از زمان کشته شدن 9 فعال ترک در جریان حمله سه سال پیش نظامیان رژیم صهیونیستی به یک کشتی حامل کمک های انسان دوستانه به نوار غزه کشته شدند به ترکیه سفر کرده است.
یک مقام رسمی وزارت خارجه ترکیه نیز تایید کرد که وزیر محیط زیست اسرائیل به این کشور سفر کرده است. وی در حالی که سعی کرد آنکارا را از داشتن ارتباط با سفر این مقام رژیم صهیونیستی دور نگه دارد گفت، وزیر محیط زیست اسرائیل تنها با دعوت سازمان ملل در این نشست شرکت کرده و ترکیه تنها میزبان این اجلاس است.
مقام آگاه اسرائیلی به این مساله اشاره نکرده است که آیا امیر پرتز در این سفر با مقام های رسمی ترکیه نیز دیدار خواهد داشت یا نه. پرتز از اعضای حزب تزیپی لیونی وزیر دادگستری اسرائیل است که ریاست هیات مذاکره کننده اسرائیل با تشکیلات خودگردان فلسطین را بر عهده دارد.
آمریکا سعی کرده است تا برای بهبود روابط آنکارا و تل آویو میانجیگری کند.

/ 0 نظر / 20 بازدید