حضور کارشناسان آژانس در تاسیسات هسته ای ایران و اکسیدسازی ذخایر 20 درصدی

 

 

تیم بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تاسیسات هسته ای نطنز شد. بازرسان آژانس انرژی اتمی امروز در قالب ۳ تیم به اراک، فردو و نطنز می‌روند.

به گزارش پاگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این تیم با هدف  نظارت بر روند اجرای اقدامات ایران در چارچوب  توافق با 5+1 از تاسیسات هسته ای نطنز بازدید می کنند.
آپارو مدیرکل پادمانی  منطقه B  آژانس بین المللی انرژی اتمی این تیم بازرسی را همراهی می کند تا گزارش راستی  آزمایی جمهوری  اسلامی ایران را  برای ارائه در  نشست  شورای حکام  که  24 ژانویه  برگزار می شود آماده کند.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه بازرسان آژانس امروز دوشنبه بر اجرای اقدامات داوطلبانه ایران در چارچوب گام اول برنامه اقدام مشترک توافقنامه ژنو نظارت می‌کنند، گفت که اقدام مهمی که قرار است امروز انجام شود، تعلیق روند غنی‌سازی 20 درصد و شروع رقیق‌سازی و اکسیدسازی ذخایر 20 درصدی است.
کمالوندی افزود : پس از تعلیق 20 درصد و گزارش بازرسان به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بازرسان به کمیسیون مورد توافق ایران و 1+5 که وظیفه نظارت بر اقدامات طرفین در چارچوب برنامه اقدام مشترک را دارد نیز گزارش ارائه می‌کنند.
وی اظهار داشت که 1+5 هم باید توقف روند کاهش خرید نفت، آزادسازی معاملات طلا، پتروشیمی و خودروسازی را باید به کمیسیون مورد توافق گزارش دهد.

/ 0 نظر / 21 بازدید