عربستان "جاده صاف کن" رژیم صهیونیستی شد

عربستان "جاده صاف کن" رژیم صهیونیستی شد

 

هدف از تلاش های عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی برای از بین بردن ثبات در لبنان ، زمینه سازی برای تهاجم رژیم صهیونیستی به حزب الله لبنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه المنار فلسطین با اعلام این خبر افزود: حملات تروریستی اخیر در لبنان از جمله به سربازان ارتش، تلاش برای تعرض به مقاومت در این کشور و سرازیر شدن خودروهای بمب گذاری شده و هسته های انتحاری به لبنان پرسش های متعددی مطرح کرده است که مهم ترین آنها عبارتند از : انگیزه ها و اهداف چیست ؟ و کدام طرف ها در تروریسم خونین دست دارند؟

المنارافزود، گروه تروریستی به سرکردگی احمد الاسیر به ارتش لبنان حمله کرد و در شهر صیدا نیز که ویژگی ها و تاریخ خاص خود را دارد و دروازه مقاومت محسوب می شود، دست به عملیات زده اند.

این روزنامه نوشت، برخی کشورهای عرب خلیج فارس از احمد الاسیر حمایت می کنند و وی بین این کشورها در تردد بود تا این در عربستان مستقر شد و سعد حریری وی را مجبور کرد در ریاض اقامت کند.

تروریسمی که در لبنان رخ می دهد و برخی معتقدند افزایش نیز خواهد یافت ، بی ارتباط به رویدادهای سوریه نیست و عملیاتی شدن یک طرح بررسی شده است که از مدتها پیش تهیه شده است. هدف این طرح نیز یافتن راههایی برای حمله به حزب الله و ترسیم یک لبنان جدید با معیارهای آمریکایی و صهیونیستی است تا مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی بر آن حکومت کنند.

در همین حال برخی منابع آگاه گفتند، نشانه‌های بسیاری وجود دارد که عربستان در این طرح های تروریستی در لبنان و فتنه افکنی طائفه ای در این کشور دست دارد، فتنه افکنی در لبنان نیز از اهداف سیاسی عربستان است که با هدف رژیم صهیونیستی نیز همسویی دارد، زیرا تروریسم مورد حمایت عربستان در سوریه با حملات کوبنده ارتش سوریه رو به رو شده است؛ به همین سبب ریاض به سمت لبنان متوجه شده است، تا در پاسخ به شکست خود در سوریه ، لبنان را بی ثبات کند و به تعبیر سعودی ها به دخالت حزب الله در بحران سوریه پاسخ دهد.

گویا همه کشورها و جریانها از جمله عربستان و وهابی های تکفیری حق دخالت در سوریه را دارند اما حزب الله چنین حقی ندارد.

عربستان به خودش اجازه داده است در امور سوریه دخالت کند، اما دخالت حزب الله را در سوریه حرام می داند، در صورتی که حزب الله از ملت سوریه علیه تروریست ها حمایت می کند، اما ریاض از باندهای تروریستی برای نابود کردن سوریه حمایت می کند.

مأموریت عربستان در این طرح آماده کردن زمینه در لبنان برای حمله وحشیانه اسرائیل به حزب الله و ملت لبنان است.

نظام عربستان خود را در خدمت تل آویو قرار داده است، زیرا اهداف، منافع ، اقدامات و تمایلات تل آویو و ریاض با یکدیگر مغایرتی ندارد و همکاری های امنیتی دو طرف بیشتر از چیزی است که تصور می شود.

انگیزه های عملیات تروریستی در لبنان روشن است که در تنگنا قرار دادن حزب الله و سرگرم کردن آن و زمینه چینی برای حمله رژیم صهیونیستی به لبنان و مقاومت از جمله آنهاست.
 

تنفر و کینه عربستان از مقاومت تازگی ندارد و رویدادهای بسیاری وجود دارد که مهر تأییدی براین مطلب می زند. بندر بن سلطان، رئیس سازمان جاسوسی عربستان همواره در این رویدادها دست داشته است.

عربستان

همچنین گزارش های متعددی در غرب و سرزمین های اشغالی  منتشر شده است که نشان می دهد، روابط بین تل آویو و ریاض روابط عمیقی است و همکاری در زمینه‌های نظامی و امنیتی نیز بخشی از این روابط است. علت نزدیکی این روابط نیز این است که دو طرف اهداف مشترکی دارند. محاصره و حمله به حزب الله از جمله این اهداف مشترک است.

درعملیات اخیر تروریستی در لبنان نیز رد پای همکاری و هماهنگی مشترک عربستان و رژیم صهییونیستی دیده می شود.

/ 0 نظر / 20 بازدید