پس از افشای کشتار عاملان پرونده آمیا؛ آرژانتین: اسرائیل پاسخگو باشد

پس از افشای کشتار عاملان پرونده آمیا؛ آرژانتین: اسرائیل پاسخگو باشد

اسحاق آویران، سفیر سابق رژیم صهیونیستی در آرژانتین، اذعان کرد، بیشتر عوامل بمب‌ گذاری در مرکز فرهنگی یهودیان بوئنوس آیرس، (موسوم به «پرونده آمیا»)، اکنون در جهان دیگر به سر می‌برند و این ما بودیم که آنها را کشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آرژانتین، پاسخ گویی رژیم صهیونیستی را درباره کشتار عوامل بمب‌ گذاری دهه 1990 در مرکز یهودیان آرژانتین در شهر بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور، خواستار شد.

پس از افشای دست داشتن رژیم اشغالگر قدس در کشتار عوامل بمب‌ گذاری در مرکز یهودیان آمیا، دولت بوئنوس‌ آیرس خواهان توضیح تل‌ آویو در این باره شد؛ اما سران و مقامات صهیونیست، این ماجرا را به طور کل تکذیب کردند.
 
اسحاق آویران، سفیر سابق رژیم صهیونیستی در آرژانتین می گوید، بیشتر عوامل بمب‌ گذاری در مرکز فرهنگی یهودیان بوئنوس آیرس (پرونده آمیا)، اکنون در جهان دیگر به سر می‌ برند و این ما بودیم که آنها را کشتیم.

پس از انتشار این مطلب بود که «آلبرتو نیسمن»، دادستان کل آرژانتین از وزارت امور خارجه این کشور، خواست به طور رسمی، از قضات رژیم صهیونیستی بخواهد آویران را وادار به ادای شهادت کند.

وی روز جمعه، (دیروز، 13 دی 1392، 3 ژانویه 2013)، در این باره به کانال «تودو نوتیسیاس» گفت: «من از این اظهارات شگفت‌ زده شدم. می‌ خواهم بدانم او چگونه از این مسئله اطلاع دارد، این افرادی که کشته شدند، چه کسانی بودند و او چه مدرکی در این باره در اختیار دارد.

دادستان کل آرژانتین افزود: آنچه آویران گفته این است که اسرائیلی‌ ها عاملان بمب‌ گذاری در بوئنوس آیرس را با اسم و فامیل شناسایی کرده‌اند. می‌ خواهم از او بشنوم این افراد چه کسانی بوده‌اند و چه کسی آنها را «به جهان دیگر فرستاده است».

طبق این گزارش، ظاهرا آویران، توافق ایران – آرژانتین برای حل این مسئله را «نمایشی خنده‌دار» توصیف کرده که به هیچ چیز نمی‌انجامد و سپس گفته، «در عوض، اسرائیل قاطعانه عمل کرده تا این پرونده را مخفیانه به انجام برساند».

بر اساس این گزارش، نیسمن به طور گسترده‌ درباره بمب‌ گذاری در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس، تحقیق کرده است.

پس از این اظهارات بود که رژیم صهیونیستی، سخنان سفیر سابق خود در آرژانتین را تکذیب کرد.

«ایگال پالمور»، سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی، اظهارات آویران را «حرف کاملا پوچ» توصیف کرد، با این حال، در این باره توضیح بیشتری ارائه نداد.

 

/ 0 نظر / 20 بازدید