خطرناکترین تروریستهای سوری

  خطرناکترین تروریستهای سوری

 

ارتش سوریه اعلام کرد صدها فرد مسلح سعودی را در درگیری ها در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کارشناسان می گویند برخی از بازداشت شدگان از نظامیان سعودی هستند و برخی دیگر نیز از زندان های آل سعود آزاد شده اند تا در ازای آن در سوریه بجنگند.

با گذشت بیش از ده روز از زمان آغاز درگیری ها در منطقه غوطه شرقی و شکست گروه های مسلح در حمله به العتیبه که در ده کیلومتری فرودگاه بین المللی دمشق قرار دارد، نقش آل سعود در این درگیریها به روشنی آشکار شده است.

 

درگیریهای سوریه

 

ملاذ مقداد تحلیلگر سیاسی سوری گفت: به اسارت درآمدن بیش از سیصد جنگجوی عربستانی از جمله افسران ارتش سعودی و کسانیکه با عفو مقامات سعودی از زندان آزاد شده بودند تا در سوریه بجنگند به روشنی نشان می دهد عربستان در ریخته شدن خون سوری ها و کشتن مردم سوریه دست دارد. این درگیری ها در غوطه شرقی بسیار شدید است و ارتش سوریه در عمق این منطقه  و اطراف آن به ویژه مناطق البحاریه و دیرسلمان و روستاهای منطقه مارش پیشروی کرده است.

غسان محمد تحلیلگر سیاسی سوری نیز گفت: موفقیت های ارتش سوریه در منطقه القلمون و غوطه شرقی، در راستای ادامه دستاوردهای گذشته ارتش سوریه در القصیر و خناصر و السفیره است و همچنان ادامه دارد.

همزمان با این درگیریها، ساکنان منطقه امام جعفر صادق(ع) در مرکز دمشق شمار جدیدی از شهدای خود را که در درگیریهای غوطه شرقی جان باختند تشییع کردند. در این مراسم، اجساد یازده شهید این منطقه تشییع و بر حمایت از ارتش سوریه برای ادامه دادن به عملیات نظامی و پاکسازی همه مناطق تاکید شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید