آخرین اخبار سوریه/ تلاش برای نجات محاصره شدگان

آخرین اخبار سوریه/ تلاش برای نجات محاصره شدگان

بندر بن سلطان با کمک آشکار سازمان های اطلاعاتی ارتش صهیونیستی، گروه های جدید تروریستی را برای نجات دادن محاصره شدگان در جنوب سوریه، به منطقه درعا اعزام کرد. درگیری ها هنوز ادامه دارد و محاصره شکسته نشده است.


بندر بن سلطان با کمک آشکار سازمان های اطلاعاتی ارتش صهیونیستی، گروه های جدید تروریستی را برای نجات دادن محاصره شدگان در جنوب سوریه، به منطقه درعا اعزام کرد. درگیری ها هنوز ادامه دارد و محاصره نشکسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از پیشروی ارتش سوریه در جنوب این کشور و محاصره شدن تمامی تروریست ها در منطقه غوطه شرقی، دیروز جمعه، ارتش رژیم صهیونیستی مستقیما وارد درگیری ها شد و به سود تروریست ها سیستم مخابراتی منطقه را مختل کرد تا ارتباط و هماهنگی میان نیروهای ارتش سوریه از بین برود و جابجایی و تحرک تروریست ها دیده نشود.
همزمان با دخالت ارتش رژیم صهیونیستی، بندر بن سلطان، وزیر اطلاعات عربستان که در مقر فرماندهی خود در اردن حضور یافته بود، دستور ورود گروه های جدید تروریستی از خاک اردن به داخل سوریه را صادر کرد.

همزمان، تروریست های داعش و جبهه النصره نیز از مناطق مجاور غوطه به سمت خط مقدم ارتش سوریه حرکت کردند و این در حالی بود که ارتش رژیم صهیونیستی با ایجاد اخلال در سیستم مخابراتی منطقه، امکان پیام رسانی و هماهنگی نیروهای ارتش سوریه را از بین برده بود.

اردنی ها که زیر فشار عربستان و افسران امریکایی اجازه دادند ستون های افراد مسلح از خاک آنها به سمت منطقه غوطه برای شکستن محاصره این منطقه حرکت کنند، به دخالت رژیم صهیونیستی اعتراف کرده و اطلاعاتی را درباره این حمله درحال برنامه ریزی به مقامات سوری دادند.
آنها همچنین اذعان کردند که رژیم صهیونیستی با دستگاهها و تجهیزات الکترونیکی خود خطوط ارتباطی منطقه غوطه را دچار اختلال کرده تا تروریست ها قادر باشند در عملیاتی غافلگیر کننده با برنامه ریزی افسران آمریکایی و عربستان سعودی، نیروهای ارتش سوریه را غافلگیر کنند.

پس از آن، یگان هایی از نیروهای مردمی سوریه برای کمک به ارتش و تقویت خط مقدم راهی منطقه شدند و با وجود غافلگیری ارتش و موج حملات تروریست های متحد شده، محاصره شکسته نشده و درگیری ها هنوز ادامه دارد.

در این حمله، بندربن سلطان، هدایت تمامی گروه های تروریستی را که تا پیش از این با یکدیگر اختلاف داشتند بر عهده داشت و این نخستین بار بود که جبهه تازه تشکیل شده "جیش الاسلام" با هماهنگی و فرماندهی واحد در یک عملیات شرکت می کردند.

"جیش الاسلام" نام جبهه جدیدی است که دو روز پیش با اتحاد گروه های مختلف تروریستی تشکیل شد.
رابرت فورد، نماینده ویژه امریکا در امور سوریه و بندر بن سلطان طراح و مجری این اتحاد بودند و با تطمیع و هشدار موفق شدند گروه های تروریستی همچون، لواء التوحید، أحرار الشام و صقور الشام را که تا پیش از این بارها با یکدیگر درگیر شده و همدیگر را به خیانت متهم می کردند، متحد کنند.

سرکردگی این جبهه را زهران علوش بر عهده دارد، اما بندر بن سلطان او را موظف کرده که هماهنگ با جبهه النصره و دولت اسلامی عراق و شام (داعش) عمل کند.

در حمله دیروز، هرچند ورود اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به جنگ سوریه نتوانست چیزی را در روند جنگ تغییر دهد، اما تلاش سعودی ها و امریکا برای تقویت جبهه مخالفان در آستانه مذاکرات ژنو2 آشکار تر شد.

در فاصله 40 روز مانده به برپایی این نشست، ائتلاف مخالفان به رهبری سلیم ادریس هیچ وزنی برای نشستن پشت میز مذاکرات ندارد و امریکا و عربستان تلاش می کنند در این مدت باقیمانده، به سرعت وضعیت میدانی مخالفان را بهبود بخشند تا دست مخالفان، پشت میز مذاکرات چندان خالی نباشد.

نفوذ تروریست ها به جنوب سوریه

منابع امنیتی اذعان کرده اند که مسئولان رژیم صهیونیستی نقشه ها و تصاویر اطلاعاتی و جاسوسی از مواضع ارتش سوریه را به اتاق جنگ بندر بن سلطان در اردن داده و آماده اند در مواقع نیاز، به طور مستقیم وارد درگیری ها شوند.

بدون کمک صهیونیست ها، گروه های داعش و جبهه النصره به هیچ وجه انگیزه  و امکان ورود به درگیری های جنوب را نداشتند و تنها در روز دوم حمله توانستند وارد صحنه نبرد شود.

آمار قطعی از تلفات عملیات دیروز اعلام نشده، اما هشت نفر از فرماندهان تروریست گروهک موسوم به "الحبیب مصطفی" فقط در حمله اول به هلاکت رسیده اند، و از گروه تروریستی لواء الاسلام نیز در روز اول 50 نفر کشته شدند، و 20 جنگجوی سعودی نیز در دو روز اول به هلاکت رسیدند.

/ 0 نظر / 19 بازدید