دشمن اسرائیل، دشمن من است

«دشمن اسرائیل، دشمن من است»

نخست‌ وزیر انگلیس، در جمع نمایندگان رژیم‌ صهیونیستی و یهودیان انگلیس، به اسرائیل اطمینان داد که لندن به حمایت خود از تل‌ آویو، ادامه خواهد داد. وی دشمنان اسرائیل را دشمن انگلیس خواند و گفت، لندن هم به توافق با تهران بدبین و نسبت به آن نگران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دیوید کامرون، نخست‌ وزیر انگلیس، سه روز پیش در مراسم عید «حانوکا» یهودیان که در دفتر نخست‌ وزیری انگلیس در لندن برگزار شد، تاکید کرد، انگلیس در کنار اسرائیل می‌ ماند و به فشارها علیه ایران ادامه می‌دهد.


پیش از این هم اخباری از اظهارات وی در این مراسم و در حمایت از صهیونیست ها منتشر شده بود.
 
در بخشی از نسخه کامل‌تر اظهارات کامرون، که امروز منتشر شد، وی با بیان اینکه انگلیس در مذاکره با ایران، نگاهی واقع‌ بینانه دارد، در دفاع از توافق موقت با ایران گفت: آیا بهتر بود که به مذاکرات بی شمار به امید دستیابی به توافقی بزرگ و بلند مدت ادامه می‌دادیم، اما می‌دانستیم که ممکن است یک روز صبح بیدار شویم و ببینیم ایران به سلاح هسته‌ ای مجهز شده است؟
 
کامرون افزود: یا این بهتر است که اکنون به توافق موقتی رسیده‌ایم که آنها را واقعا برای چند ماه به عقب می‌ راند، و همزمان تلاش می‌کنیم تا به توافقی دائمی برسیم که این اطمینان را به وجود آورد که ایران هیچ‌گاه به توان نظامی هسته‌ای دست پیدا کند؟
 
نخست‌وزیر انگلیس، در ادامه خطاب به حاضران گفت: من واقعا کنار شما و «مردم» اسرائیل هستم... دشمن اسرائیل، دشمن من است. تهدید علیه اسرائیل، تهدیدی علیه همه ماست.
 
وی افزود: می‌توانم به شما قول دهم: بریتانیا کنار اسرائیل می‌ماند، بریتانیا از اسرائیل حمایت می‌کند، بریتانیا به فشار علیه ایران ادامه می‌دهد. ما نمی‌خواهیم یک قدرت هسته‌ای نزدیک شما باشد و تهدیدی هسته‌ای متوجه «کشور» شما شود.
 
کامرون افزود: من می‌ فهمم چرا شما تا این حد نگران هستید؛ ما در این نگرانی با شما شریکیم و با شما اعلام همبستگی می‌کنیم.
 
ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) اوایل هفته گذشته به توافقی موقت دست یافتند. بر اساس این توافق، ایران تا 6 ماه آینده برنامه هسته‌ای خود را گسترش نمی‌دهد و در مقابل کشورهای غربی تحریم جدیدی علیه ایران تصویب نکرده، بخشی از تحریم‌ها را لغو می‌کنند.
 
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی، اصلی‌ ترین منتقد علنی این توافق است و آن را «اشتباه تاریخی» خوانده است. همین امر سبب شده تا سران آمریکا و دیگر کشورهای غربی، تمام تلاش خود را برای آرام کردن و جلب اعتماد وی به کار گیرند.

 

«سایمون گس» سرپرست تیم انگلیس در مذاکرات هسته‌ای هم هفته قبل پس از پایان مذاکرات، به فلسطین اشغالی رفت و به سران رژیم صهیونیستی گزارش کار داد.

/ 0 نظر / 18 بازدید