گزارش گاردین از فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی

گزارش گاردین از فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی

 

گزارش روزنامه انگلیسی گاردین فاش می کند که رژیم صهیونیستی از دهه پنجاه به طور مخفیانه در حال ساخت زرادخانه هسته‌ای بوده و در این مسیر با کمترین انتقادات بین‌المللی مواجه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پرس تی وی ،  روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: برنامه‌های هسته‌ای اسرائیل، بر مبنای تکنولوژی و موادی است که یا تل‌آویو آن را از متحدانش گرفته است و یا آنها را توسط عاملان خود دزدیده است.

اسرائیل در حال ساخت زرادخانه هسته‌ای از دهه پنجاه
این گزارش می‌  گوید که تل‌آویو، توانسته است یک زرادخانه هسته‌ ای زیززمینی سرپا کند و در این گزارش نام آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان و نروژ به عنوان بزرگترین کشورهایی که در برنامه‌ های هسته‌ای رژیم صهیونیستی مشارکت کرده‌اند، آمده است.
در این گزارش همچنین به یک مورد اشاره شده است که در آن رژیم صهیونیستی ۲۰ تن آب سنگین از طریق انگلیس به دست آورده است و همچنین در دهه ۱۹۶۰ حدود صد تن کیک زرد از آرژانتین به دست آورده است بدون این که پادمان‌های معمول استفاده شده در مورد تبادلات هسته‌ای را برای جلوگیری از استفاده این مواد در تولید تسلیحات هسته‌ای رعایت کند.

این گزارش همچنین واشنگتن و لندن را به دلیل لاپوشانی زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی، محکوم کرده است، در حالی که همواره این دو کشور انگشت خود را به سمت ایران نشانه می‌روند با وجود این که می‌دانند تهران به دنبال بمب نیست.
رژیم صهیونیستی ، با در اختیار داشتن ۴۰۰ کلاهک هسته‌ای، تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است.
موسسه تحقیقاتی صلح بین‌المللی در سالنامه ۲۰۱۲ خود گفت که
رژیم صهیونیستی، حداقل ۸۰ کلاهک هسته‌ای عملیاتی بسیار بالا دارد.
 

رژیم صهیونیستی هرگز به بازرسان بین‌المللی اجازه نداده است که از تاسیسات هسته‌ای این رژیم بازرسی کنند و به معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای موسوم به ان‌پی‌تی، نپیوسته است.

/ 0 نظر / 21 بازدید