بیانیه روسیه و آمریکا درباره ایران

بیانیه روسیه و آمریکا درباره ایران

 

وزارت امورخارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد، سرگئی لاوروف و جان کری، وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران گفتگو و از پیشرفت حاصل شده در این زمینه ابراز خرسندی کردند.

 

کری ولاوروفبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است، لاوروف و کری دردیدار با یکدیگر درباره موضوعات مهم دوجانبه، مسایل بین المللی و موضوع هسته ای ایران گفتگوکرده و از پیشرفت به دست آمده در روند مذاکرات با ایران ابراز خرسندی و تاکید کردند، توافق ایران و گروه 1+5 به تقویت نظام منع گسترش  سلاح اتمی و امنیت جهانی کمک می کند.
 

لاوروف و کری همچنین در این دیدار درباره مساله سوریه ازجمله مقدمات برگزاری کنفرانس ژنو2 برای آغاز روند حل و فصل مسالمت آمیز بحران سوریه و امحای سلاح های شیمیایی این کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.
روسیه با آمریکا و غرب درباره سوریه اختلاف دارد و در حالی که مسکو خواستار حل مسایل این کشور از راههای صلح آمیز و بدون مداخله خارجی است، واشنگتن به ارسال سلاح به گروه های تروریستی و ارائه کمک های مالی به آنها برای ادامه فعالیت در سوریه به عنوان یک هدف راهبردی می پردازد

/ 0 نظر / 19 بازدید