ارتش سوریه محاصره یبرود را کامل کرد

  ارتش سوریه محاصره یبرود را کامل کرد

 

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌ خود برای پاکسازی شهر یبرود، یک روستای استراتژیک را نزدیک این شهر به کنترل خود درآورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از دیلی استار، تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد : واحدهای ارتش این کشور یک روستای استراتژیک را نزدیک شهر یبرود به کنترل خود درآوردند .

یک روستای استراتژیک به کنترل نیروهای سوری در آمد
در همین حال یک گروه فعال و نزدیک به مخالفان موسوم به "دیده‌بان حقوق بشر سوریه" گزارش داد ، ارتش سوریه به‌ همراه رزمندگان حزب‌ الله در حال پیشروی هستند و درگیری‌ های سنگین همچنان در این منطقه ادامه دارد.
دیده‌ بان حقوق بشر سوریه همچنین گفته است گروه "جبهه النصره" وابسته به سازمان تروریستی القاعده مهمترین گروه مسلح است که در این منطقه علیه نیروهای دولتی در حال جنگ است.
تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد : ارتش پس از به هلاکت رساندن تعدادی تروریست، کنترل روستای "ساحل" در منطقه یبرود را به دست گرفت.
روستای " ساحل " در شش کیلومتری یبرود واقع است. یبرود یکی از مهمترین مخفیگاه‌ های شورشیان است که در منطقه کوهستانی قلمون، واقع در شمال دمشق قرار دارد. نزدیک به سه هفته است که یبرود تحت حملات شدید و فشرده ارتش سوریه قرار دارد.
نبرد یبرود برای حزب‌الله از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که گروه‌ های تروریستی از این شهر به‌ عنوان مرکزی برای بمب‌ گذاری خودروها و ارسال آنها به لبنان برای انجام عملیات تروریستی استفاده می‌کنند .
رئیس دیده‌ بان حقوق بشر سوریه ؛ روستای ساحل را به‌ مثابه " یک نقطه کلیدی برای ورود به یبرود "  توصیف کرد. وی در ادامه افزود: " ارتش سوریه به‌ دنبال کنترل یبرود نیست، هدف ارتش تسلط به روستاها و تپه‌های اطراف برای محاصره کامل این شهر است ."

ارتش سوریه تاکتیک محاصره کامل مناطق تحت کنترل شورشیان را در چندین منطقه استفاده کرده، این تاکتیک برای تسلیم و شکست دادن گروه‌های تروریستی موفقیت آمیز بوده است.
شبکه تلویزیونی المنار لبنان متعلق به حزب‌الله روز گذشته (دوشنبه) تصاویری از روستای ساحل را نشان داد. یکی از خبرنگاران المنار کنار این روستا ایستاده بود و افراد مسلح و خودروهای زرهی پشت سر وی دیده می‌شد.
خبرنگار المنار گزارش داد، کنترل روستای ساحل با هدف تنگ‌تر کردن محاصره مهمترین پایگاه شورشیان یعنی یبرود صورت گرفته است.

دانلود

/ 0 نظر / 19 بازدید