پرونده تروریستی سعودی‌ها روی میز شورای امنیت

پرونده تروریستی سعودی‌ها روی میز شورای امنیت

 

دبیرکل سازمان ملل متحد از بحث و بررسی پرونده حمایت مالی عربستان از تروریست ها در شورای امنیت سازمان ملل خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بان کی مون از  بحث و بررسی حمایت های مالی احتمالی عربستان از تروریست ها در عراق میان اعضای شورای امنیت خبر داد.

وی پس از مذاکراتش با نوری المالکی، نخست وزیر عراق در بغداد تصریح کرد: ما این مسئله را با نخست وزیر مورد بحث و گفتگو قرار دادیم و   آن را با اعضای شورای امنیت مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد: جامعه بین المللی باید برای مبارزه با تروریسمی که هیچ توجیهی ندارد، همکاری کند، نمی توان اجازه ظهور بستری مناسب برای تروریسم داد.

وی این مطلب را پس از آن بیان داشت که برخی رسانه های عراقی به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند، یکی از عناصر تروریستی بازداشت شده اعتراف کرده است که گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) از عربستان حمایت مالی می شود.

سوریه نیز از حمایت مسئولان سعودی از تروریست ها سخن گفته است.

به تازگی نیز حمله ای تروریستی علیه سفارت ایران در بیروت روی داد که مسئولیت آن را گروهک عبدالله عزام به سرکردگی ماجد الماجد سعودی برعهده گرفت.

برخی گزارش ها حکایت از ارتباط ماجد الماجد با دستگاه اطلاعات عربستان داشت و مسئولان سعودی بیم داشتند که بازجویی از او موجب رسوایی آل سعود شود.

ماجد الماجد به طرز مشکوکی چند روز پس از دستگیری مُرد و ریاض به سرعت جسد او را تحویل گرفت.

/ 0 نظر / 20 بازدید