افشای توافق اسرائیل و معارضان سوری

افشای توافق اسرائیل و معارضان سوری

 

نشریه «فارین پالیسی» از توافق ضمنی بین تل آویو و معارضان سوری در برخی مسائل از جمله ارائه اطلاعاتی درباره تحرکات نظامی ارتش سوریه و انتقال شورشیان به بیمارستان های اسرائیلی، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرنگار نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» در گزارشی از وجود آنچه آن را توافق ضمنی بین رژیم عبری و گروه‌های معارض مسلح نظام «بشار اسد» در حد فاصل بلندی های اشغال شده جولان خوانده، پرده برداشته است.
لینچ به نقل از «پیتر ورنر» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نوشته است یک توافق ضمنی بین ارتش اسرائیل و گروه های مسلح در مرزها وجود دارند.

براساس این توافق، سربازان اسرائیلی، معارضان مجروح را به منظور ارائه مراقبت های پزشکی به آنها و تجهیز آنان به مهمات ناشناخته، به داخل سرزمین های اشغالی منتقل می کنند. این سخنگو فاش کرد مقامات رژیم عبری از عناصر گروه های مسلح در سوریه اطلاعات باارزشی درباره تحرکات ارتش سوریه دریافت می کنند.

مجروحان سوری در اسرائیل
از سوی دیگر«ایهود یعاری» تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با کانال دو تلویزین اسرائیل اعلام کرد «اسرائیل شمار زیادی از مجروحان گروه های مسلح را در بیمارستان های خود تحت درمان قرار داده است. با توجه به افزایش تردد مجروحان برای مداوا، اشتباه نیست اگر بگوییم یک هماهنگی خاص بین ارتش اسرائیل و گروه های مسلح در سوریه ایجاد شده است.»

مجروحان سوری در اسرائیل
لینچ در ادامه گزارش خود تأکید کرد آمریکا، عربستان سعودی، اردن و اسرائیل کمک هایی را به گروه های معارض مسلح بویژه در جبهه جنوبی سوریه ارائه می کنند. این در حالی است نیروهای سازمان ملل متحد (یونیفل)، بارها توسط گروه های مسلح مورد هدف قرار گرفته اند و ماه مارس سال گذشته 21 تن از این نیروها ربوده شدند.
گفتنی است بعد از انتشار گزارش هایی در روزنامه و برخی پایگاه های اینترنتی درباره مداوای 700 تن از مجروحان معارضان سوری در بیمارستان های اسرائیلی، تل آویو به این اخبار رسما واکنش داد و مداوای این تعداد از عناصر مسلح سوری در بیمارستان صحرایی اسرائیل تایید کرد.

/ 0 نظر / 23 بازدید