به حمایت عربستان از تروریسم پایان دهید

در خواست سوریه از سازمان ملل: به حمایت عربستان از تروریسم پایان دهید

 

دولت سوریه از سازمان ملل خواسته است تا عربستان سعودی را " از حمایت شبه‌نظامیان وابسته به القاعده و دامن زدن به شعله‌های آتش تروریسم در آن کشور " باز دارد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه در پیامی به بان کی مون ، دبیر کل سازمان ملل گفت : " ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم تا اقدام‌ های لازم را برای پایان دادن به اعمال بی‌ سابقه رژیم سعودی که از تروریسم افراطی وابسته به القاعده حمایت می‌کند ، انجام دهد . "  

وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه افزود:  " عربستان سعودی نه تنها سلاح و کمک مالی برای شبه‌ نظامیان ارسال می‌کند ، بلکه تروریست‌ های افراطی را نیز بسیج می‌کند و آنها را برای کشتار مردم سوریه اعزام می‌دارد . "
بشار الجعفری ، نماینده سوریه در سازمان ملل هم  ۱۲ آذر (۳ دسامبر) گفت : بسیاری از اتباع عربستان سعودی که به مرگ یا حبس ابد محکوم شده‌اند ، برای جنگ علیه دولت سوریه آزاد می‌شوند .
وی گفت : " مقام‌های عربستان این جنایت‌ کاران را که بیشتر آنان وابسته به سازمان‌های افراطی و تروریستی مرتبط با القاعده هستند، بر اساس یک توافق پنهانی به سوریه می‌ فرستند تا پس از رفتن به سوریه و کشتن مردم این کشور، در بازگشت به عربستان مورد عفو قرار گیرند ."
بشار الجعفری یادآور شد که اتباع عربستان سعودی با آگاهی شاهزاده بندر بن سلطان، رئیس سازمان اطلاعات این کشور به گروه‌های شبه‌نظامی در سوریه ملحق می‌شوند.

/ 0 نظر / 19 بازدید